Technologie e-Dose

Pračka je vybavena systémem automatického dávkování pracího prostředku e-Dose.

Tato technologie zabraňuje nadměrnému dávkování pracích prostředků.
Koncepce těchto praček staví na objemném integrovaném zásobníku na tekutý prací prostředek, ve spojení s inteligentním systémem jeho přesného automatického dávkování. Při každém praní je proto použito jen opravdu potřebné množství pracího prostředku a vody. Díky této jedinečné technologii může čtyřčlenná rodina ročně ušetřit od 2000 do 4000 Kč na výdajích za prací prostředky.

 • e-Dose proti zbytečnému plýtvání vodou a pracími prostředky
 • e-Dose přispívá k ochraně životního prostředí. Citelně snižuje vypouštění znečišťujících prostředků a omezuje zbytečnou spotřebu vody, která je zapotřebí v případě nadměrného dávkování.

Proč zvolit vrchem plněné pračky e-Dose?

 1. Pro jejich inteligenci:
 2. První pračka s automatickým dávkováním je vybavena velkokapacitním zásobníkem, který pojme až 4,5 l tekutého pracího prostředku. e-Dose automaticky vypočte potřebnou dávku tekutého prostředku pro každý cyklus na základě: odměřeného množství prádla, tvrdosti vody, typu tekutého prostředku a stupně znečištění prádla.

 3. Pro úsporu energie:
 4. Přesným dávkováním pouze potřebného množství detergentu na každý cyklus e-Dose zajistí až 70% úsporu pracího prostředku, snížení spotřeby vody o 12 litrů a omezí množství znečišťujícího odpadu.

 5. Pro respekt k životnímu prostředí:
 6. e-Dose vypočítá správné množství pracího prostředku, a tím omezuje uvolnění znečišťujícího odpadu a zbytečnou spotřebu vody způsobenou jeho předávkováním.

 7. Pro úsporu místa:
 8. Maxitop je jediná pračka na trhu, která poskytuje kapacitu 7 kg v pouhých 40 cm šířky. Její objemný 50 litrový buben nabízí až o 20 % více místa, proto podporuje lepší cirkulaci vody a zvyšuje účinnost máchání.

 9. Pro úsporu času:
 10. Exkluzivní program OptiA 39 minut zajišťuje maximální účinnost praní běžné náplně prádla na 40 °C během pouhých 39 minut (oproti běžné průměrné délce 1 h 30 min až 2 hodiny) při zachování energetické úspory a účinnosti praní ve třídě A.

Technologii e-dose používají tyto spotřebiče